Czy łagodna komora hiperbaryczna jest dla Ciebie?

Wchłanianie tlenu poprawiają warunki podwyższonego ciśnienia w łagodnej komorze hiperbarycznej. Dla kogo przeznaczone są sesje tlenoterapii hiperbarycznej? Dowiedz się z tego artykułu!
Czy łagodna komora hiperbaryczna jest dla Ciebie?

Tlen wpływa na jakość życia, bo poprawia funkcjonowanie holistycznie. Jego wchłanianie do ciała poprawiają warunki podwyższonego ciśnienia w łagodnej komorze hiperbarycznej. Dla kogo przeznaczone są sesje tlenoterapii hiperbarycznej? Dowiedz się z tego artykułu!

Od tlenu wszystko się zaczyna. To ten pierwiastek sprawił, że na Ziemi pojawiło się życie, jakie znamy. To on odpowiada za krążenie energii w naszym ciele. Jego działania nie da się zastąpić. Wiedzę o tlenie można wykorzystać w celu poprawy jakości życia.

Dla kogo jest łagodna komora hiperbaryczna? Na co pomaga? 

Człowiek próbuje dojść do zdrowia i pełnej kondycji różnymi sposobami. Wiele z nich powoduje skutki uboczne, zaburzając mechanizmy odnowy i samoregulacji. Tlen stanowi naturalną ochronę i wspiera organizm w odpieraniu “ataków” drobnoustrojów, a także sprzyja regeneracji poprzez przyspieszenie metabolizmu. To całkowicie naturalny, holistyczny i wszechstronny proces tworzenia równowagi, który każdy z nas dostaje na starcie. To dlatego z tlenoterapii hiperbarycznej może korzystać każdy:

 • kto prowadzi aktywny tryb życia i trenuje zawodowo lub amatorsko,
 • kto przeżywa na co dzień stres (co zmniejsza rezerwy tlenowe),
 • kto żyje w mieście i oddycha zanieczyszczonym powietrzem,
 • kto przeżywa spadek samopoczucia i trudności w koncentracji,
 • kto odczuwa, że organizm jest osłabiony i nie radzi sobie z wyzwaniami,
 • kto mierzy się z dużymi wyzwaniami kondycyjnymi,
 • kto chce wprowadzić do ciała naturalną równowagę,
 • kto chce poprawić funkcjonowanie organizmu po przebytej chorobie,
 • kto ze względu na indywidualną sytuację chce przyspieszyć proces odbudowy tkanek,
 • kto dąży do zwiększenia poziomu energii i wydolności ciała oraz umysłu,
 • kto chce poprawić wygląd skóry oraz zatrzymać proces starzenia,
 • kto poszukuje sposobów na zwiększenie satysfakcji z życia.

Co istotne wszystkie te podpunkty można zastosować do dzieci, osób w średnim wieku i osób starszych. 

Tlen odpowiada za…

Ciało składa się z miliardów żywych komórek, a procesy w nich zachodzące wpływają na naszą kondycję. Najważniejszym z nich jest oddychanie komórkowe, w którym bierze udział tlen. Tlen jest transportowany do komórek z krwią razem z substancjami odżywczymi. To od niego zależy, ile substancji odżywczych rzeczywiście wykorzystujemy, by czerpać z nich energię – bierze udział w przemianie materii. Czasami w organizmie dochodzi do oddychania beztlenowego – np. podczas wzmożonego wysiłku – sytuacja taka trwa krótko i skutkuje znanymi “zakwasami”.Tlen jest stabilizatorem i wsparciem organizmu w walce z bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami. Jego odpowiedni poziom we krwi wpływa na równowagę wolnych rodników (których nadmiar może doprowadzić do osłabienia odporności i większej ilości toksyn). Nasze ciała są misternie skonstruowanym systemem, a tlen pełni ważną rolę w łączeniu najważniejszych procesów metabolizmu w celu zachowania homeostazy (równowagi). W konsekwencji poziom tlenu we krwi wpływa na ogólną kondycję człowieka, jego energię, nastrój, skłonność do infekcji i jakość snu.

Tlen w łagodnej komorze hiperbarycznej

Dlaczego nie podkręcić naturalnego działania tlenu? Najnowsze technologie pozwalają korzystać z dobrodziejstwa tlenu w sposób bardzo skuteczny, przy czym niemożliwy do uzyskania w zwykłych warunkachKoncentrator tlenu podaje go do komory hiperbarycznej w stężeniu około 90%, a efekt wchłaniania zwiększa atmosfera podwyższonego ciśnienia. Dzięki tym dwóm czynnikom, wewnątrz kapsuły powstaje środowisko, które pozwala 6-krotnie zwiększyć ilość wchłanianego tlenu.Wewnątrz komory najpierw stopniowo zmienia się ciśnienie, przyzwyczajając do niego człowieka, a następnie wymienia powietrze w środku, wprowadzając tlen w bardzo wysokiej koncentracji. W łagodnych komorach hiperbarycznych ciśnienie nie jest wyższe niż 1.5 ATA, co odpowiada zejściu pod wodę na głębokość około 5 metrów. Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna to coraz szerzej dostępne remedium na współczesne problemy cywilizacyjne, wynikające z szybszego tempa życia, gorszej jakości powietrza i przetworzonego jedzenia. Nie sposób wymienić wszystkich efektów, które składają się na tę wszechstronną terapię, która działa na organizm od podstaw – na poziomie komórkowym. Sprawdź, czym hiperbaria tlenowa stanie się dla Ciebie. Aby dowiedzieć się, jak sesja łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej wpłynie na Ciebie, umów się na próbną sesję w Twojej okolicy. Efekty często odczuwa się już po jednym seansie w łagodnej komorze hiperbarycznej.

To już wszystko