Dodatkowa dawka tlenu wzmocni Arkę Gdynia!

Komory hiperbaryczne pomogą w regeneracji. Zawodnicy Arki Gdynia mogą już korzystać ze wstawionej na teren klubu komory hiperbarycznej OMNIOXY i odbywać w niej zabiegi hiperbarycznej terapii tlenowej.
Dodatkowa dawka tlenu wzmocni Arkę Gdynia!

Nadmorski klub łączy siły z lokalnym start-upem. Łagodne komory hiperbaryczne pomogą w regeneracji zawodników żółto-niebieskich oraz przygotowaniu do sportowych wyzwań. Zawodnicy Arki Gdynia mogą już korzystać ze wstawionej na teren klubu łagodnej komory hiperbarycznej OMNIOXY i odbywać w niej zabiegi łagodnej hiperbarycznej terapii tlenowej.

Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna polega na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia wyższego niż atmosferyczne. Lepsze dotlenienie organizmu oraz dystrybucja tlenu do wszystkich (nawet tych uszkodzonych) tkanek, przyśpiesza regenerację i pobudza odnowę całego organizmu.

– W tym specyficznym czasie regeneracja naszych zawodników jest kluczowa dla utrzymania ich optymalnej formy. Nie tylko walczymy o jak najlepsze wyniki, ale także o odpowiednią regenerację zawodników w nietypowym sezonie. Gramy mecze co trzy dni, musieliśmy zmienić wypracowane przez lata zwyczaje treningowe i w zasadzie wiele procesów poukładać na nowo. Wsparcie takich fizjo-partnerów jak OMNIOXY bardzo nam w tym pomaga. – wyjaśnia Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Łagodna terapia tlenowa w łagodnej komorze hiperbarycznej jest dość powszechnie stosowana przez gwiazdy sportu największego formatu. Do korzystania z niej, czy wręcz posiadania własnych komór, przyznają się, chociażby Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Michael Phelps. W ten sposób nie tylko szybciej regenerują organizm i wspomagają naturalne procesy fizjologiczne, ale także zwiększają swoją szybkość oraz wydolność i wytrzymałość organizmu. Wiele klubów sportowych ma łagodną komorę hiperbaryczną w stałym wyposażeniu swojego centrum medycznego. W Polsce nie jest to jeszcze standard, a z terapii korzystają tylko wyjątkowo świadomi sportowcy.

OMNIOXY to gdyńska spółka akcyjna, która powstała w 2019 roku. Łagodne komory hiperbaryczne dostarcza do całej Polski, a także krajów sąsiedzkich. W ostatnim czasie uruchomiła emisję akcji. Firma od samego początku angażuje się w edukację społeczeństwa o korzyściach płynących z tlenoterapii oraz ściśle współpracuje ze sportowcami z wielu dyscyplin, którzy otwarcie mówią o ogromnym jej znaczeniu w procesie odnowy biologicznej i przyspieszania regeneracji uszkodzonych komórek. Wśród nich są m.in. Grzegorz Zengota (żużlowiec), Marcin Świerc (biegacz górski), Agnieszka Rynkiewicz (mistrzyni biegów przeszkodowych), a także Arkadiusz Lindner, któremu komora towarzyszyła na Rajdzie Dakar. Decyzja o wsparciu Arki Gdynia to pierwsza klubowa współpraca.

Wybór Arki nie był przypadkowy, to inwestycja w lokalny klub z tego samego miasta.

To już wszystko