Jak przygotować klienta do sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej?

O czym warto wspomnieć klientowi przed rozpoczęciem sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej?
Sesje w komorze hiperbarycznej - jak przygotować do nich klienta?

Regularne uczęszczanie na sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej może mieć zbawienny wpływ na ogólne samopoczucie i pomaga podczas regeneracji organizmu. O tym z pewnością przekonali się sportowcy, klienci gabinetów fizjoterapeutycznych, czy osoby odwiedzające gabinety SPA, w których można znaleźć komory hiperbaryczne firmy OMNIOXY. Takie osoby wiedzą też doskonale, czego się spodziewać oraz jak zachować się w łagodnej komorze hiperbarycznej. 

A co w przypadku nowicjuszy? 

Bardzo często osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z łagodnymi komorami hiperbarycznymi, mogą mieć obawy przed nieznanym. Brak doświadczenia, niewiedza, a także wyobraźnia, często niepotrzebnie napędzają lęk. Komory na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie dość wąskich, co automatycznie może potęgować klaustrofobiczne odczucia. Dodatkowo świadomość zamknięcia w pojedynkę w komorze na cały czas sesji, może wpływać negatywnie na emocje klienta. Choć nam lęk ten wydaje się irracjonalny, to klient, który wcześniej nie brał udziału w łagodnej sesji hiperbarycznej, może czuć się zagubiony i onieśmielony.

Zapewne nie zdaje sobie sprawy, że przez cały czas trwania sesji, będziesz z nim w stałym kontakcie w postaci krótkofalówki. Równie dobrze może nie wiedzieć, że istnieje możliwość awaryjnej dekompresji komory, jeśli poczuje się źle. My doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, jednak osoba, która po raz pierwszy ma poznać uroki łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej — już niekoniecznie. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie wyjaśnić, na czym sesje polegają oraz czego klienci mogą się spodziewać. 

Jak najlepiej to zrobić? Oto 8 wskazówek, o czym warto wspomnieć klientowi przed rozpoczęciem sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej.

Zdjęcie autorstwa bialasiewicz z Elements
Zdjęcie autorstwa bialasiewicz z Elements

Sesja w łagodnej komorze hiperbarycznej – 8 wskazówek jak przygotować klienta.

Zanim zaczniesz sesję z klientem, niezwykle ważne jest, aby zrozumiał cały proces. Dzięki temu poczuje się pewniej i będzie miał przestrzeń do zadawania dodatkowych pytań. Oto 8 wskazówek, które pozwolą Ci przygotować klienta na sesję w łagodnej komorze hiperbarycznej.

1. Opowiedz o przeciwskazaniach do sesji w komorze hiperbarycznej.

Bezpieczeństwo podczas sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej jest najważniejsze. Dlatego, zanim klient będzie mógł doświadczyć jej efektów, niezwykle istotne jest, by poinformować go, dla kogo sesje w komorze nie są wskazane. Być może podczas wypełniania ankiety przed zabiegiem, zapomniał wspomnieć o lekach, które zażywał w ostatnim czasie, a które niestety mogą dyskwalifikować jego udział w sesji. W takich wypadkach lepiej podwójnie się upewnić. 

2. Opowiedz o ubraniu podczas sesji.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że odpowiedni ubiór podczas sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej, to kluczowa sprawa. Ubrania z włókien naturalnych, zapewnią należyte bezpieczeństwo i komfort. Niedozwolone jest korzystanie z komory w ubraniach z materiałów sztucznych, jak np. z poliestru, czy lyocelli, ponieważ mogą one przenosić ładunek elektryczny, co zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu klientów.

3. Wyjaśnij, jak to działa. 

Zanim osoba skorzysta z sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej, niezwykle istotne jest, by opisać jeszcze raz, jak to działa. 

Łagodna komora hiperbaryczna to szczelnie zamknięta maszyna, którą wykorzystuje się do przeprowadzenia sesji łagodnej tlenoterapii w warunkach podwyższonego ciśnienia.

Ciśnienie atmosferyczne, którego doświadczamy na co dzień, wynosi do 1 ATA. Komory OMNIOXY wytwarzają środowisko o ciśnieniu 1.3-1.5 ATA i jest to kluczowe dla lepszego wchłaniania tlenu. Dzięki temu w płynach ustrojowych płynie nawet 6-krotnie więcej tlenu niż w zwykłych warunkach. To powoduje, że z biegiem czasu, komórki ciała stopniowo zaczynają nasycać się tlenem, uruchomione zostają naturalne mechanizmy odnowy we wszystkich tkankach człowieka.

Wzmożona replikacja zdrowych komórek to nie wszystko, dochodzi do regulacji biochemicznej wszystkich układów ciała, a organizm osiąga zdrową harmonię i zdolność obrony immunologicznej. Sesje w komorze hiperbarycznej to szybka regeneracja, więcej energii i lepsze samopoczucie.

Dzięki takiemu wyjaśnieniu klient zrozumie, jakie efekty mogą przynieść regularne sesje, a także zyskuje pewność, że znajduje się profesjonalnym miejscu, któremu może zaufać. Znacząco zwiększa to jego poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcie autorstwa valeriygoncharukphoto z Elements.

4. Opisz krok po kroku, co się będzie działo. 

Ważne jest, by wyjaśnić, jak dokładnie przebiega sesja. Warto pamiętać o tym, że część klientów będzie na takiej sesji po raz pierwszy, więc mogą się nieco stresować.

Wspomnij, na czym polega kompresja, oraz że podczas niej klient może mieć wrażenie zatkanych uszu (podobne zresztą jak podczas lotu samolotem). Wówczas zaleca się żuć gumę, poruszać szczęką lub wywoływać ziewanie. Powyższe sposoby zmniejszają uczucie dyskomfortu. 

Czasami, jeśli kompresja jest dużym utrapieniem dla klienta, można ją spowolnić. Wystarczy wyłączyć sprężarkę na ok. 30 sekund do minuty, po czym ponownie ją załączyć. Przez ten czas ciśnienie przestaje wzrastać, co przynosi ulgę osobom wysokowrażliwym.

Po zakończeniu kompresji ciśnienie robocze się ustabilizuje, a osoba wewnątrz komory hiperbarycznej nie będzie już odczuwać dyskomfortu.

Sesja trwa od 60 do 80 min, a po jej zakończeniu, należy poinformować klienta, że za chwilę rozpocznie się dekompresja. 

Dzięki przytoczeniu przebiegu całej sesji wzbudzisz jego zaufanie oraz sprawisz, że poczują się pewniej. Dodatkowo stawiasz siebie w roli specjalisty, który zna się na rzeczy i któremu można zaufać. To czyni z Ciebie eksperta i pozwoli górować nad konkurencją. 

 5. Przypomnij, że to czas tylko dla niego. 

Podczas sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej marki OMNIOXY, klient nie tylko poddawany jest dobrotliwemu działaniu wysokiego ciśnienia oraz większej dawki tlenu, co znacząco wpływa na jego organizm, ale także ma chwilę dla siebie. Podczas trwania sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej może czytać książki, zdrzemnąć się, pomedytować i zrelaksować na dobrą godzinę. To moment, w którym ma szansę zapomnieć o świecie zewnętrznym i odpocząć od wszelkich, rozpraszających bodźców.

6. Opowiedz, czemu tak ważne jest kilka sesji.

Informacja o tym jak często należy korzystać z sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej, jest kluczowa. Jednokrotne skorzystanie nie gwarantuje zadowalających rezultatów i ważne jest, by klient miał świadomość, że jedynie kilka sesji daje mu realne szanse na poprawę samopoczucia.

Z czego to wynika? 

Łagodna tlenoterapia to świetny sposób na zwiększenie poziomu tlenu. Poprzez podniesienie ciśnienia w komorze hiperbarycznej, tlen skuteczniej nasyca krew w organizmie i pobudza uśpione komórki, przywracając im prawidłowe funkcjonowanie, co ma pozytywny wpływ na regenerację, zdrowie i urodę. 

Regularne korzystanie z łagodnej sesji tlenoterapii sprawi, że komórki w organizmie człowieka będą stale dotleniane, a efekty zabiegów będą trwały dłużej.

7. Zapewnij o stałym kontakcie.

Stały kontakt z klientem podczas trwania sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej jest niezwykle ważny. Dlatego warto wyraźnie podkreślić, że będziesz obecny podczas całego trwania zabiegu. Dodatkowo przypomnij, że każdy kto wchodzi do łagodnej komory hiperbarycznej, jest wyposażony w krótkofalówkę, dzięki czemu możliwy jest stały kontakt między Wami. Takie działanie zwiększa komfort klientów i dodatkowo wzbudza zaufanie. 

8.  Nie zapomnij powiedzieć, żeby bawił się dobrze!

Z początku korzystanie z łagodnej komory hiperbarycznej może rodzić wiele pytań i wątpliwości. Dlatego tak ważne jest, by oprócz wskazówek i podstawowej wiedzy, nie zapomnieć wspomnieć, by klient czerpał z tego zabiegu jak najwięcej przyjemności. Odpowiednie nastawienie z pewnością ma wpływ na pozytywne skutki korzystania z łagodnej komory hiperbarycznej, więc zadbaj o to, aby Twój klient czuł się zrelaksowany i pozytywnie nastawiony do zabiegu.

Jak widać, właściwe przygotowanie klientów do sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej pozwoli się im odprężyć i zrelaksować, co ma niewątpliwy wpływ na jakość sesji. Być może omawianie poszczególnych punktów z każdym klientem może wydawać się czasochłonne, ale jednocześnie sprawi, że staniesz się w jego oczach specjalistą i zdobędziesz zaufanie. A to, jak wiadomo, jest jedną z najcenniejszych rzeczy w biznesie.

To już wszystko