Jak złapać równowagę w codziennym życiu?

Jak złapać równowagę w codziennym życiu? 5 sposobów, w tym łagodna komora hiperbaryczna.
Omnioxy - jak złapać oddech

Sposoby na łagodzenie stresu są różne. Większość z nich mamy pod ręką – to techniki oddechowe czy medytacja. Czasami jednak potrzebujemy specjalnego wsparcia. Jak poprawić jakość życia analogowo i z nowymi technologiami?

Techniki oddychania

“Weź głęboki oddech, policz do pięciu i powoli wypuść ustami, rozluźniając mięśnie. Powtórz 3 razy.” To prosta instrukcja, która może pozwolić odzyskać równowagę w trudnej sytuacji. Bo pierwszą reakcją na niepokój jest spłycenie oddechu. Kiedy świadomie nad nim zapanujemy, spowalniając go i oddychając “brzuchem”, myśli także się uspokoją. Techniki oddechowe pozwalają zachować panowanie nad emocjami i skoncentrować się.

Medytacja dla dobrostanu

Sposobem na utrzymanie stanu wewnętrznego spokoju i dobrostanu jest regularna medytacja. Istnieje wiele szkół medytacji, które stosują zbliżone do siebie techniki, jednak uzupełnione innymi ideami. Warto zacząć od mindfulness, które jest dobrym wprowadzeniem dla osób chcących spróbować medytacji. 

Photo by averie woodard on Unsplash

Sport na świeżym powietrzu

Pewnie każda osoba słyszała już o “wystrzale” endorfin do mózgu po biegu. Sport wysiłkowy rzeczywiście może dostarczać wiele emocji – zwłaszcza, kiedy wiąże się ze zdobywaniem nowych celów. Nie musimy jednak przekraczać swoich granic, by sięgnąć po równowagę umysłu. Wystarczy spacer, north-walking czy rozruszanie się w parkowej siłowni pod chmurką. Ta aktywność ma na celu dostarczenie organizmowi tlenu, pobudzenie krążenia i ożywienie metabolizmu. W efekcie poczujemy ciepło przepływające po ciele i orzeźwienie umysłu.

Sztuka dla spokoju ducha

Wydarzenia dnia codziennego bywają intensywne i nie wszystkie jesteśmy w stanie szybko poukładać. Jest kilka sposobów, by poskromić ten chaos. Tworzenie pozwala wyrazić siebie, zrzucić balast pewnych sytuacji i obrócić je w coś zabawnego lub pięknego. Malowanie może być ekspresyjnie i intuicyjne, tworzenie komiksów abstrakcyjne i błyskotliwe, a pisanie wierszy czy fraszek naprawdę oczyszczające.

Sesja w łagodnej komorze hiperbarycznej – co to jest?

Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna to technika regeneracji od lat stosowana w sporcie zawodowym. Pozwala ona szybciej odzyskać formę po wytężonym wysiłku. Jednak lepsze dotlenienie organizmu działa pozytywnie nie tylko na sportowców…

Sesja w łagodnej komorze hiperbarycznej wpływa na ciało pozytywnie na wielu poziomach. Przede wszystkim pomaga pokonać zmęczenie, nawet to długotrwałe – nawet jedna sesja daje efekt większej ilości energii i optymizmu. Poza tym reguluje równowagę chemiczną ciała i mózgu, wprowadzając poczucie harmonii do życia. 

Wszystko za sprawą jednego pierwiastka – tlenu – który pełni w organizmie wiele zadań, zaczynając od oddychania komórkowego, a na zwalczaniu wirusów kończąc. Większa ilość tlenu podawana w warunkach wyższego ciśnienia przyspiesza obrót energii w ciele, a tym samym pozwala na szybszą regenerację. Wszystko na poziomie komórkowym, korzystając z naturalnych mechanizmów odbudowy ciała.

Photo by Fabian Møller on Unsplash

Którą z metod wykorzystasz, by poczuć się lepiej? Najlepiej wszystkie! Kiedy pożegnasz stres, okaże się, że znajdujesz dużo więcej czasu na przyjemności i relaks.

Zastanawiasz się nad włączeniem sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej do usług Twojego salonu piękności, hotelu SPA lub kliniki medycyny estetycznej? Sprawdź ofertę www.omnioxy.com, która obejmuje instalację, opiekę serwisową nad komorą, a także wsparcie marketingowe!

To już wszystko