Polski producent i dystrybutor łagodnych komór hiperbarycznych chce podbić Skandynawię

Polski producent i dystrybutor łagodnych komór hiperbarycznych chce podbić Skandynawię

Komory gdyńskiej spółki OMNIOXY S.A. już w przyszłym roku pojawią się na rynkach szwedzkim i norweskim.

Startup z Gdyni wypływa na szerokie wody

Wejście na zagraniczne rynki jest z jednej strony spełnieniem obietnic złożonym inwestorom – w 2020 OMNIOXY S.A. z sukcesem przeprowadziło swoją pierwszą emisję akcji, pozyskując ponad 2,6 mln złotych. Z drugiej, to efekt dogodnej koniunktury branży i dobrej sytuacji spółki.

Rok finansowy firma zamknęła z ponad dwukrotnie większym zyskiem niż w roku ubiegłym. Spółka uznana została jedną ze wschodzących gwiazd regionu i nawiązała prestiżowe współpracę z topowymi polskimi sportowcami jak klub Arka Gdynia, biegacz górski Marcin Świerc czy żużlowiec Grzegorz Zengota, którym łagodne komory hiperbaryczne pomagają regenerować organizm.

“Naturalnym krokiem w rozwoju jest dla nas wejście na europejskie rynki, szczególnie skandynawski gdzie świadomość społeczeństwa w kwestii dbania o dobrostan jest znacznie wyższa niż w naszym regionie. Widzimy tam duży potencjał, bowiem rynek nie jest jeszcze nasycony, a społeczeństwo jest już wyedukowane i chętnie korzystające z terapii wspierających regenerację i odnowę organizmu”. –

tłumaczy Adam Cegielski, prezes OMNIOXY S.A.

Spółka OMNIOXY S.A. pracuje obecnie nad nowymi rozwiązaniami, w tym również nad komorami do zastosowań medycznych. W 2022 roku planowany jest debiut na giełdzie New Connect.

To już wszystko