Kulisy młodego wyglądu celebrytów.

Poznaj nowoczesne techniki odmładzania! Co to jest łagodna tlenoterapia i czy sesje w łagodnych komorach hiperbarycznych mogą wpływać na wygląd cery?

Zastanawiasz się, jak oni to robią? Wiele twarzy czerwonego dywanu wydaje się oszukiwać czas, a służą temu nie tylko zabiegi medycyny estetycznej. Stosują technikę, która do niedawna była dostępna tylko dla nielicznych, a dzisiaj znajdziesz ją w Twoim mieście! Łagodne komory hiperbaryczne OMNIOXY.

Justin Bieber śpi w specjalnej kapsule… Może nie robi tego dla urody, ale jak twierdzi tlenoterapia hiperbaryczna, pozwala mu zwalczać zaburzenia lękowe i regenerować organizm po leczeniu boreliozy. Z komory hiperbarycznej otwarcie korzystają także sportowcy, jak Christiano Ronaldo, aby regenerować ciało poddawane ciągłemu wysiłkowi. Jednak takie sesje mają dużo więcej zalet, a dostępność łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej pozwala korzystać z nich każdemu z nas. To doskonały sposób na zachowanie młodości i witalności – sprawdź, dlaczego.

Czym jest telomer?

W 2020 roku naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie dokonali przełomowego badania. Grupę osób powyżej 60. roku życia poddali regularnym sesjom hiperbarii tlenowej. Wyniki były zdumiewające – okazało się, że tlen podawany w warunkach wyższego ciśnienia może cofnąć proces starzenia się komórek.

Jak stwierdzono efekt odmładzania? Kluczowym elementem jest telomer – końcówka ochronna każdego chromosomu, która wraz z wiekiem się skraca. Okazało się, że osoby poddawane sesjom tlenoterapii hiperbarycznej miały wydłużone telomery. Takiego efektu nie udało się osiągnąć dotychczas za pomocą żadnego innego narzędzia, w żadnym innym ośrodku badawczym.

Namnażanie zdrowych komórek

Efekt starzenia to także namnażanie się wadliwych już komórek, które “zamykają” łańcuch ich reprodukcji. Wyniki wcześniej przedstawionych badań pokazały, że regularne sesje w komorze hiperbarycznej usuwają źle zreplikowane komórki i zastępują je nowymi – zdrowymi. Tym sposobem, nie tylko zachowuje się młodość, ale cofa efekt starzenia. Skóra nadal może się regenerować i działać na korzyść wyglądu.

Czy sesje w łagodnych komorach hiperbarycznych wpływają na cerę?
Zdjęcie autorstwa murat esibatir z Pexels

Tlen to regulator

Nasz organizm w każdej sekundzie jest sceną wielu reakcji chemicznych. Tlen odpowiada za wprowadzanie do tych procesów równowagi. Selektywnie eliminuje wirusy i bakterie oraz nadmiar wolnych rodników, usuwa toksyny. Pobudza natomiast wytwarzanie pozytywnych składowych naszych tkanek – w tym kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry. Z pomocą tlenu możemy osiągnąć harmonię, która opóźni starzenie, wykorzystując naturalne siły zaklęte w naszym ciele. Dodatkowo zyskujemy lepszą koncentrację i pozytywną energię. Sesje w łagodnej komorze hiperbaryczne OMNIOXY przynoszą holistyczne korzyści.

Na czym polega działanie łagodnej komory hiperbarycznej?

Jedna sesja w łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej trwa około godziny. Maksymalnie w ciągu dnia można spędzić w niej 1.5 h. Szczelna kapsuła OMNIOXY jest miejscem, w którym można się zrelaksować, a pomagają w tym wygodne materace i poduszki

Kiedy ułożymy się wygodnie, uruchamiany jest mechanizm zwiększenia ciśnienia. Ten moment kompresji, który trwa kilka minut, porównywany jest do startu samolotu. W tym czasie możemy odczuwać zatykanie uszu, co da się wyeliminować poruszaniem szczęką czy przełykaniem śliny. 

Następnie ciśnienie zostaje ustabilizowane, a do komory OMNIOXY wpuszczony zostaje skoncentrowany tlen 90%. Nie powoduje to specyficznych odczuć, a pozwala się odprężyć i zająć czytaniem książki, oglądaniem filmu czy też drzemką. Tlenem można oddychać przez maskę, aby wzmocnić efekt. Na kilka minut przed końcem sesji uruchamia się dekompresję, czyli powrót do naturalnego ciśnienia atmosferycznego. 

W tym niepozornym procesie, który jest całkowicie nieinwazyjny, organizm nasycił się ilością tlenu 6x wyższą niż w czasie oddychania w zwykłych warunkach. Dzięki temu możemy się zregenerować, wzmocnić i zadbać o równowagę, która widoczna jest także na twarzy. Zwiększenie poziomu energii i poprawa nastroju to efekty zauważalne jako pierwsze.

Chcesz spróbować łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej? Znajdź centrum regeneracji, gabinet rehabilitacji lub hotel SPA z komorą OMNIOXY w Twojej okolicy.

Chcesz wystartować z innowacyjnym biznesem lub uzupełnić ofertę swojego lokalu? Przejdź na stronę www.omnioxy.com i sprawdź kompleksową ofertę obejmującą opiekę serwisową i marketingowe wsparcie.

To już wszystko