Łagodna hiperbaria tlenowa upowszechnia się wśród sportowców

Czołowi zawodowi sportowcy mają wokół siebie profesjonalistów, którzy dbają o ich kondycję, profilaktykę kontuzji i prowadzenie terapii po kontuzjach. Nie dziwi więc, że najbardziej znane nazwiska od kilku lat korzystają z tlenoterapii hiperbarycznej. Regeneracja w komorze odpowiada na większość potrzeb sportowca. Jak sesje stosowane przez Cristiano Ronaldo rozpowszechniły się w Polsce?

Zalety korzystania z regeneracji w łagodnych komorach hiperbarycznych dostrzegają nie tylko piłkarze. Efekty są holistyczne i dotyczą wielu osób stawiających sobie wymagające cele. Sesje mHBOT pomagają łagodzić skutki intensywnych treningów, a także przewlekłego stresu, który może towarzyszyć w walce o tytuły. Dla sportowca dobra kondycja psychiczna jest równie ważna co siła mięśni.

Zyskuje cały zespół – komora hiperbaryczna w klubie VBW Arka Gdynia

Koszykarki Arki Gdynia, mistrzynie Polski i zdobywczynie brązu 2021, korzystają z komory już kilka miesięcy, a ich fizjoterapeuta Norbert Wrzesiński twierdzi, że efekty są zauważalne gołym okiem. Zawodniczki dobrze regenerują się po wysiłku, a fizjoterapeuta zaleca także sesje do przyspieszenia regeneracji kontuzji. Regeneracja w komorze OMNIOXY poprawia performans całego zespołu. Tlen 93% podawany w warunkach zwiększonego ciśnienia wpływa także na regenerację mózgu, a tym samym może poprawiać szybkość reakcji i efektywność współpracy na parkiecie.

Zobacz wywiad z Norbertem Wrzesińskim

Utytułowany ultras z naciskiem na odnowę – komora OMNIOXY dla biegacza

Wiatr, deszcz, wschód słońca! A ty jesteś wtedy sam ze sobą i pokonujesz swoje granice oraz zdobywasz kolejne szczyty! – tak Marcin Świerc opowiada o biegach górskich. Do każdego z nich perfekcyjnie się przygotowuje. Sprawdza warunki atmosferyczne, szlak i świadomie śledzi każdy swój ruch, bo jest profesjonalistą. Tak samo poważnie traktuje regenerację, bo jest ona niezbędna, by realizować ekstremalną pasję.

– Kiedy chcemy wznieść się na 100% swoich możliwości w tak ciężkich warunkach, musimy doprowadzić się do granic. – tłumaczy.

Regenerację w komorze hiperbarycznej odkrył po kontuzji, kiedy miał możliwość korzystania z HBOT w szpitalu. Dzisiaj stawia na ten rodzaj odnowy biologicznej na co dzień, wspierając swoje przygotowania do kolejnych startów.

Rajd to szybkość, nie można się wypalić

Sporty napędzane pracą silnika wymagają niezwykłego opanowania. Każda decyzja staje się ostateczna w ciągu zaledwie ułamków sekund, a błąd można opłacić poważną kontuzją. Jedną z takich kontuzji Arkadiusz Lindner nabył podczas zawodów w Polsce, mając już na koncie tytuł Mistrza Europy w Rajdach Baja. To stało się okazją do pokazania największych atutów sportowca – niezwykłej determinacji i pogody ducha. Arkadiusz Lindner, chociaż w 2021 roku musiał zrezygnować z Rajdu Dakar, zaraża optymizmem i wolą walki. Do kolejnych startów przygotowuje się ze wsparciem łagodnej komory hiperbarycznej OMNIOXY.

To nie wszystkie głośne przykłady stosowania mHBOT w sporcie. Łagodne komory hiperbaryczne towarzyszą zawodowcom, a także zawodnikom Fame MMA, które to w ostatnim czasie bije rekordy popularności. Co napawa nas dumą – logo OMNIOXY pojawia się najczęściej, a nasz model OMNIOXY Duo staje się gwiazdą przygotowań do najważniejszych startów.

To już wszystko