Łagodna komora hiperbaryczna OMNIOXY, Szczepan Figat i wyścig LeMans24

Nawiązaliśmy współpracę ze Szczepanem Figatem - fizjoterapeutą, specjalistą od rehabilitacji medycznej. Wspiera on wielu polskich sportowców, ma na swoim koncie współpracę z najsłynniejszym polskim chodziarzem, Robertem Korzeniowskim.
Komora hiperbaryczna OMNIOXY, Szczepan Figat i wyścig LeMans24

InterEuropolCompetition i OMNIOXY łagodna komora hiperbaryczna.

Nawiązaliśmy współpracę ze Szczepanem Figatem – fizjoterapeutą, specjalistą od rehabilitacji medycznej. Wspiera on wielu polskich sportowców, ma na swoim koncie współpracę z najsłynniejszym polskim chodziarzem, Robertem Korzeniowskim.

We wrześniu tego roku Szczepan Figat postanowił, że team Inter Europol Competition będzie wspierał nie tylko swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie klasycznej fizjoterapii, ale także najnowocześniejszymi metodami regeneracji. Tym sposobem nasza komora OMNIOXY DUO wyruszyła w podróż do Francji.

W czasie swojej praktyki fizjoterapeutycznej zauważył on, że trening wzbogacony o tlenoterapię w łagodnej komorze hiperbarycznej wpływa na regenerację organizmu zawodnika po przeprowadzonym treningu lub zawodach, a mikrourazy zawodników regenerują się szybciej i bez powikłań.

Dlaczego nasza komora trafiła właśnie do Francji?

Inter Europol Competition to zespół, który bierze udział w jednych z najsłynniejszych wyścigów w motosportowym kalendarzu. 24h LeMans jest określany jako wyścig wytrzymałościowy, czyli taki który jest prawdziwym testem zarówno wytrzymałości sprzętu, jak i samych zawodników. Wyścig na francuskim torze to 24 godziny zmagań o to, kto będzie najlepszy. Dlatego decyzja o wprowadzeniu do treningu łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej to jedna z najlepszych decyzji strategicznych.

Podczas przygotowań do LeMans24 do przygotowań dla kierowców zastosowano łagodną tlenoterapię hiperbaryczną dwa razy dziennie. Jedna sesja trwała godzinę, natomiast druga 30 minut. Szczepan Figat postawił na cel, aby każdy kierowca przed wyścigiem odbył minimum 10 sesji hiperbarycznych. W zespole LeMans24 jechali na zmianę trzej kierowcy (Jakub Śmiechowski, Rene Binder, Matewos Isaakjan), kierując bolidem osiągającym 350 km/h. Celem wsparcia naturalnej kondycji, które zapewnił im Szczepan Figat, było zminimalizowanie błędów, jakie mogą popełnić jako kierowcy, wsparcie ich pełnej koncentracji i pewności na trasie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o usługach, które oferuje Szczepan Figat, zapraszamy Was do kontaktu lub odwiedzenia jego gabinetu fizjoterapeutycznego. Możecie tam skorzystać zarówno z porady, jak i łagodnej komory hiperbarycznej OMNIOXY.

Czerniakowska 178a lok V Wejście za klatką E, Śródmieście, Warszawa

FIZJOPERFEKT Centrum Profilaktyki i Rehabilitacji

To już wszystko