Podsumowanie roku 2021 z OMNIOXY

Zapraszamy do spojrzenia na roczny przegląd działalności firmy OMNIOXY S.A. 
Podsumowanie roku 2021 z OMNIOXY

Początek roku to niezwykły czas. Okazuje się, że dokonujemy różnego rodzaju podsumowań. W firmach, z racji zamknięcia roku księgowego, jest to poniekąd nieuniknione, jednak my zawsze staramy się wychodzić przed szereg i dodatkowo podsumowywać wszystkie działania i sukcesy, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Zapraszamy do spojrzenia na roczny przegląd działalności firmy OMNIOXY S.A. 

Z pewnością nie da opisać się jednym zdaniem wszystkiego, co działo się w ciągu roku, jednak warto wymienić te działania z życia firmy, dzięki którym możemy stale się rozwijać. Nie tylko sukcesy, ale także wyzwania są dla nas cenne. To właśnie one mobilizują nas do dalszego działania i pozwalają poprawiać jakość naszej pracy. 

Intensywny początek roku – poemisyjna gorączka i rozbudowa kadry

Styczeń rozpoczął się bardzo intensywnie, gdyż wiele kwestii było wynikową zadań realizowanych w 2020 roku. W grudniu 2020 roku zakończyliśmy emisję akcji, dzięki czemu mogliśmy rozpocząć prace projektowe nad nowymi komorami, a także podjąć odpowiednie decyzje strategiczne o rozwoju firmy. Wiązało się to z koniecznością znalezienia nowej siedziby, która zapewniłaby nam odpowiednią przestrzeń i warunki do rozwoju. 

Pierwszy kwartał przyniósł też ogromne zainteresowanie naszymi komorami, co nie ukrywamy, sprawiło nam ogromną radość. Nasze ekipy instalacyjne odwiedzały najróżniejsze zakątki Polski, instalując kolejne urządzenia. Na szczęście, już jesienią 2020 roku przewidywaliśmy zwiększone zapotrzebowanie na personel w dziale serwisu. Mocno rozbudowana kadra pozwoliła nam terminowo realizować wszystkie instalacje. Ponadto był to czas, w którym szeregi naszego zespołu zasiliła osoba na stanowisku account managera. Poszerzyliśmy naszą działalność o prowadzenie szkoleń i webinarów dedykowanych naszym klientom. Mają one na celu wsparcie gabinetów w zakresie działań marketingowych i biznesowych. 

Nagrody, wyróżnienia i nowa siedziba firmy

Wiosna 2021 roku była owocna w dużą liczbę zamówień oraz publikacji na nasz temat. Miłą niespodzianką okazało się kwietniowe wyróżnienie w plebiscycie Pomorskie Sztormy, organizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zdobyliśmy statuetkę Pomorskiego Sztormu w kategorii Młoda Firma Roku”. Było to swoiste ukoronowanie pracy całego naszego zespołu. Otrzymaliśmy również nominację do Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju w kategorii Start-up. Stanowiła ona silny bodziec do tego, aby działać jeszcze dynamiczniej, śmielej i efektywniej. Okazało się, że poszukiwania nowej siedziby firmy nie trwały długo, bowiem już w maju znaleźliśmy idealne miejsce. Duża, nowoczesna hala była tym, czego potrzebowaliśmy. Oprócz odpowiedniej powierzchni magazynowej pozwalającej na przechowywanie naszych komór, które przy zakupie są dostępne od ręki, znalazła się tam także przestrzeń na biura. Mogliśmy zadbać też o odpowiednie wyposażenie i sprzęt potrzebny do szybkiej realizacji zleceń. Dział serwisu zyskał o wiele więcej miejsca na testy i ewentualne naprawy. Znalazło się również miejsce dla naszej floty samochodowej. Nasz zespół serwisowy liczy 6 profesjonalistów, dysponujących 3 specjalistycznymi samochodami dostawczymi. Pod tym względem jesteśmy liderem branży na polskim rynku. To zupełnie nowa jakość, z której jesteśmy dumni. Letnie miesiące przywitaliśmy już w nowym miejscu. Po kilku intensywnych miesiącach rozpoczął się okres urlopowy. Znaleźliśmy czas, by nieco odpocząć. Równocześnie pojawiła się przestrzeń na planowanie kolejnych działań i poświęcenie większej ilości czasu na kwestie marketingowe i PR-owe. W międzyczasie działy serwisu i projektowania mogły przeprowadzać odpowiednie testy prototypów, poprawiać je oraz tworzyć kolejne elementy nowych komór i generatorów. To chyba jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy, które dzieją się w firmie. Tworzenie czegoś nowego, dopracowywanie każdego szczegółu. 

Podbój rynków zagranicznych

Jako firma, zaczęliśmy pojawiać się na rynkach zagranicznych. Przeprowadziliśmy instalację sześciu komór na Słowacji, odwiedziliśmy również Austrię. Natomiast już w tym roku, dzięki naszej współpracy z oficjalnymi dystrybutorami, pojawimy się na rynkach szwedzkim i norweskim. Kierunek ten jest nieprzypadkowy – mieszkańcy Skandynawii słyną bowiem z wyjątkowej świadomości na temat zdrowego stylu życia. 

Powrót na branżowe targi

Po 1,5 roku braku możliwości uczestnictwa w targach, z ogromną radością pojawiliśmy się w Warszawie. Brak udziału wiązał się oczywiście z obostrzeniami spowodowanymi pandemią. Targi są ważną częścią budowania naszej strategii sprzedażowej, dlatego możliwość wzięcia udziału w takiej imprezie oraz spotkania się z osobami zainteresowanymi inwestycją w nasze urządzenia, była dla nas długo wyczekiwaną perspektywą. We wrześniu gościliśmy na Targach Reha Trade Show na stadionie PGE Narodowym. Następnie odwiedziliśmy łódzkie 28. Międzynarodowe Targi Rehabilitacji i Fizjoterapii, a jako ostatnie na prezentację naszych urządzeń wybraliśmy Targi HORECA w Krakowie. Tym sposobem rozpoczęliśmy podbój branż SPA&Wellness oraz hotelarskiej.

Współprace z topowymi, polskimi sportowcami

Po okresie urlopowym, wróciliśmy do pracy z nową energią i głowami pełnymi pomysłów. Zorganizowaliśmy sesje zdjęciowe naszych produktów, przygotowaliśmy nową odsłonę Akademii OMNIOXY, rozpoczęliśmy prace nad redesignem strony i przekształcaniem jej na odpowiednią platformę umożliwiającą wysoką jakość obsługi klientów. Stale pracujemy nad nowymi materiałami reklamowymi i rozbudowujemy nasze kanały Social Media. Nawiązaliśmy nowe współprace z topowymi, polskimi sportowcami. Wspieraliśmy regenerację piłkarzy klubu Arka Gdynia, koszykarek z klubu VBW Arka Gdynia, biegacza górskiego i ultramaratończyka Marcina Świerca czy żużlowca Grzegorza Zengoty. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zaskoczyć Was czymś nowym.

Dotleniamy i pomagamy – społeczna odpowiedzialność biznesu

W naszych działaniach nie zapomnieliśmy również o społecznej odpowiedzialności biznesu. W sierpniu, w wyjątkowy sposób obchodziliśmy Światowy Dzień Psa. Odwiedziliśmy schronisko Ciapkowo w Gdyni, aby przekazać mieszkającym tam zwierzętom prezenty. Zdecydowaliśmy się oddać ponad 40 nieużywanych, starszych modeli materacy, których już nie stosujemy w naszych łagodnych komorach hiperbarycznych. Z racji, że pomaganie innym jest naszą pasją, nie mogliśmy przejść obojętnie obok Weekendu Cudów, czyli wielkiego finału Szlachetnej Paczki, który odbył się 11-12 grudnia. Dołożyliśmy swoją cegiełkę, oferując pomoc w transporcie paczek wielkogabarytowych z magazynu lokalnego, bezpośrednio do rodzin objętych programem wsparcia. Przez cały weekend, wraz z wolontariuszami, odwiedziliśmy blisko 20 domów zlokalizowanych na terenie Gdyni. Ich domownicy to osoby opuszczone, samotne czy dotknięte nagłą tragedią.

Wigilia firmowa i kolejne, nowe twarze na pokładzie

Grudzień okazał się dla nas najlepszym miesiącem minionego roku. Jako startup wciąż się rozwijamy na bazie własnych doświadczeń, a dzięki zespołowi zaangażowanych specjalistów, udało nam się obrać kierunki, które przyniosą korzyści dla naszych dotychczasowych klientów. Ponadto, w naszym zespole pojawiło się wiele nowych osób, które swoją obecnością wprowadziły niesamowitą energię, a dzięki ich świeżemu spojrzeniu na branżę łagodnych komór hiperbarycznych, możemy sięgnąć po rynki, których do tej pory nie eksplorowaliśmy. Doskonałą okazją na integrację całego zespołu była wigilia firmowa. Pod koniec grudnia udaliśmy się na kręgle do Centrum U7 Wrzeszcz, by następnie zasiąść przy wspólnym stole w restauracji Nowy Browar Gdański. Chętnie dyskutowaliśmy na różne tematy, przede wszystkim poznawaliśmy się, ponieważ dla części członków OMNIOXY było to pierwsze spotkanie integracyjne. Nie zabrakło żartów, śmiechów i szczerej radości, dalekich od formalnej atmosfery. 

Podsumowanie i perspektywy na bieżący rok

Rok 2021 zakończyliśmy z dumnym tytułem rzetelnego partnera biznesowego, będącego liderem swojej branży. Wykonaliśmy łącznie 257 instalacji na terenie Polski i Europy. W odniesieniu do roku 2020, nasz przychód wzrósł o 100 %. Zysk z kolei podniósł się aż trzykrotnie, co świadczy o znaczącym zwiększeniu rentowności biznesu. Powiększenie działu marketingu spowodowało, że mogliśmy zajmować się wieloma zadaniami. Tworzyliśmy, optymalizowaliśmy oraz wzbogacaliśmy procesy i procedury, które pozwalały sprawniej i szybciej realizować zlecenia klientów. Trzy ekipy instalacyjne zapewniły wsparcie serwisowe, dzięki czemu każdy punkt wyposażony w nasze urządzenia mógł na nas polegać. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i wizji, jaka przyświeca naszej firmie, jesteśmy pionierem wielu innowacyjnych projektów, wyznaczając przy tym nowe standardy na rynku łagodnych komór hiperbarycznych. Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, w tym również nad komorami do zastosowań medycznych. W 2022 roku planujemy zadebiutować na giełdzie New Connect. Jesteśmy przekonani, że prawdziwy rozwój rynku opartego o nasze technologie jest dopiero przed nami. Świadomość, która jeszcze rok temu była na znacznie niższym poziomie wzrosła i pozwala snuć nadzieje, że rok 2022 będzie stał pod znakiem łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej, a jej korzyści będą zrozumiałe dla większości społeczeństwa. Z pewnością zaskoczymy Was jeszcze nie raz, ale póki co, nie będziemy zdradzać szczegółów. Obserwujcie nas, a na pewno nic Was nie ominie. 

To już wszystko