To jak masaż komórek od wewnątrz – nowe technologie w SPA. Łagodna komora hiperbaryczna OMNIOXY

Oddziaływanie tlenem na komórki organizmu zamiast pobudzania zmysłów? Nowoczesne salony SPA chcą oferować zabiegi, które przynoszą trwałe efekty. Często korzystają ze wsparcia technologii, które oddziałują na organizm holistycznie, poprawiając nie tylko samopoczucie, ale odmładzając ciało. Łagodne komory hiperbaryczne OMNIOXY pozwalają wznieść ofertę na wyższy poziom.

Oferta salonów SPA staje się coraz bardziej zróżnicowana. Podstawowe zabiegi mają relaksować, poprawiać nastrój, leczyć skórę. Cel jest jasny – zwiększenie dobrostanu klienta. Środki bywają zróżnicowane – często oddziałujące przede wszystkim na skórę lub zmysły. Choć przynoszą one odczuwalne zmiany związane z wyglądem i odprężeniem, to trendy się zmieniają. Nauka daje wgląd w to, na czym polega starzenie, przenikając wnętrze komórek i coraz lepiej rozumiejąc schematy odnowy. Stąd największe wrażenie na klientach robią nowoczesne technologie, które wykorzystują te zdobycze, by mobilizować organizm do odbudowy. Rezultaty to nie tylko lepsza kondycja fizyczna, ale także lepsze funkcjonowanie poznawcze. Sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej OMNIOXY są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych klientów SPA. Dowiedz się, jaki jest mechanizm ich działania na komórki.

6 razy wyższy poziom tlenu w płynach ustrojowych za sprawą łagodnej komory hiperbarycznej

Warunki podwyższonego ciśnienia prowadzą do rzeczy niezwykłej – zwiększają zdolność organizmu do transportowania tlenu. Oznacza to, że z płuc więcej go przenika do krwi, a w następstwie więcej tlenu dostaje się do komórek, pobudzając ich naturalne mechanizmy odżywiania i replikacji. Efekt ten przy stężeniu tlenu 93% ma działanie odnowy biologicznej.

Jak tlen jest transportowany we krwi? 97% cząstek tlenu łączy się z hemoglobiną, a pozostałe 3% po przejściu ściany pęcherzyka płucnego wędruje do osocza. Działanie łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej, która operuje na ciśnieniu 1.3-1.5 ATA, powoduje, że osocze zostaje obficie nasycone tlenem. Zmienia to sposób, w jaki transportowany jest tlen w organizmie i pozwala na kilkukrotnie wyższe odżywienie tkanek, przyspieszając ich mechanizmy regeneracji. Mechanizm ten działa na poziomie wszystkich układów ciała, także w mózgu.

Photo by alex bertha on Unsplash

Namnażanie komórek macierzystych w komorze hiperbarycznej

Komórki macierzyste to składniki organizmu, z których powstało całe ciało, ze wszystkimi jego funkcjami. Zarodek człowieka składa się wyłącznie z komórek macierzystych. Ich rola to stały proces produkowania nowych komórek. Stanowią bazę, z której powstają całe linie specjalistycznych komórek. W trakcie życia uzupełniają obumierające komórki nowymi. Potrafią także samoodnawiać się i różnicować. “Populacja” komórek macierzystych jest zmienna, a badania wykazały, że regeneracja w komorze hiperbaryczna może zwiększać ich ilość kilkukrotnie.

Długość telomerów w chromosomach, czyli wiek komórki a tlenoterapia hiperbaryczna

Nowe technologie mają wpływ na sposób, w jaki replikują się nasze komórki. Chromosom, czyli kod genetyczny zawarty w każdej komórce, może powiedzieć wiele na temat naszego wieku biologicznego. Będące ich częścią telomery skracają się wraz z wiekiem, powodując widoczne objawy starzenia, jak zmarszczki czy plamy na skórze. Badania, wykonane przez badaczy z Uniwersytetu w Tel-Awiwie, wykazały, że regularnie stosowana tlenoterapia hiperbaryczna może wydłużać telomery nawet o 20%. Wykazano także, że sesje pobudzają replikację zdrowych komórek, usuwając te błędnie zreplikowane, czyli starzejące się.

Wśród wszystkich efektów poprawiających wygląd skóry warto wskazać także zwiększenie poziomu kolagenu – głównego białka tworzącego skórę i odpowiadającego za jej jędrność. Jednak przy wszystkich rezultatach stosowania łagodnej komory hiperbarycznej, poziom tak osławionego kolagenu, wydaje się robić małe wrażenie.

Łagodna komora hiperbaryczna dla salonu SPA lub strefy SPA

Regeneracja organizmu za pomocą tlenu w specjalnych warunkach podwyższonego ciśnienia nie ma granic. Wynika to z wykorzystania najbardziej podstawowego mechanizmu regeneracji człowieka. Efekty są wszechstronne i wbrew pozorom od razu widoczne. Zdecydowana większość gości po skorzystaniu z łagodnej komory hiperbarycznej odczuwa przypływ energii. Po kilku sesjach można zauważyć lepsze funkcjonowanie poznawcze, poprawę nastroju, a nawet głębszy i bardziej jakościowy sen. Sesje w komorze hiperbarycznej to sposób na nowoczesną ofertę salonu lub strefy SPA, która przynosząc nadzwyczajne efekty, jest niewymagająca pod kątem obsługi i formalności.

Dowiedz się więcej.

Skontaktuj się z naszym specjalistą pod numerem tel. 58 743 21 22 lub przez formularz na stronie www.omnioxy.com

To już wszystko