Fizjoterapeuci polecają łagodną tlenoterapię hiperbaryczną

Fizjoterapeuci polecają łagodną tlenoterapię hiperbaryczną

Fizjoterapia ostatnio przeżywa prawdziwy rozkwit. Jej rola w zachowaniu sprawności na najwyższym poziomie oraz dbaniu o kondycję w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie wzrosła. Fizjoterapeuci stawiają na naturalne dla człowieka sposoby dbania o ciało i umysł, bez sztucznej ingerencji w tkanki. Dlatego właśnie ich opinia stała się dla nas tak ważna, a ich zaufanie do łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej ma duże znaczenie.

Niedawno ukazał się wywiad ze Szczepanem Figatem, obecnie fizjoterapeutą, kiedyś zawodowym biegaczem i finalistą mistrzostw Polski w biegu na 800 m. Przez wiele lat pracował on z polską kadrą lekkoatletów, a od 3 lat zajmuje się zespołem kierowców startującym w serii WEC (World Endurance Series). Właśnie z okazji tego, że polski zespół zajął 5 miejsce w mocno obsadzonej klasie LMP2 (LMP2 to klasa bolidów wyścigowych typu Le Mans Prototype) i 10. w klasyfikacji generalnej przeprowadzono wywiad ze Szczepanem Figatem. Opowiedział on o przygotowaniu zawodników, przebiegu zawodów i sposobach odnowy biologicznej, jakie serwuje swoim podopiecznym, aby jak najszybciej mogli stanąć na nogi po wyczerpującej konkurencji.

 Jak dowiadujemy się w wywiadzie, polski zespół jako jedyny ma komorę hiperbaryczną (i jest to komora OMNIOXY DUO) i korzysta z sesji łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej, aby przyspieszyć regenerację po treningu lub w trakcie wyścigu pomiędzy zmianami. Wszyscy doceniają działanie komory, która – jak się okazuje – nie tylko przyspiesza regenerację, ale i pozwala dotlenić mózg, zwiększa sprawność, koncentrację, precyzję działania. O szczegółach stosowania łagodnej komory hiperbarycznej w trakcie przygotowania do zawodów i w czasie ich trwania można przeczytać na stronie magazynu Auto, zainteresowanym tym tematem polecamy wywiad:
https://magazynauto.pl/wiadomosci/wyscig-24h-le-mans-spowiedz-fizjoterapeuty,aid,1539

Dla nas najważniejsze jest to, że coraz więcej mówi się o konieczności regeneracji po treningach i zaletach stosowania komory w usuwaniu skutków zmęczenia mięśni. Fizjoterapeuci podkreślają fakt, że mHBOT skraca czas powrotu do stanu wyjściowego, działa holistycznie i ułatwia pracę zarówno ciała, jak i umysłu.

To już wszystko