Dlaczego warto wyposażyć gabinet fizjoterapeutyczny w łagodną komorę hiperbaryczną?

Łagodna komora hiperbaryczna i gabinet fizjoterapeutyczny - czy można to połączyć i jakie korzyści może to przynieść?
łagodne komory hiperbaryczne dla fizjoterapeutów

Już od jakiegoś czasu można zauważyć trend związany z self care. Coraz więcej energii i czasu poświęca się na “samodbanie” o siebie. Sporo osób wprowadza poranny rytuał wstawania z łóżka o tej samej godzinie po to, by rozpocząć dzień od medytacji lub aktywności fizycznej. Dalej czeka je poranna pielęgnacja, pożywne śniadanie i planowanie dnia. Wszystko w spokoju i powolnym tempie tak, by móc czerpać z tego jak najwięcej.

Nieodłącznym elementem self care stały się wizyty u fizjoterapeutów. Zamiast notorycznie rozmasowywać obolałe mięśnie lub zapisywać się na seanse relaksacyjne u masażysty, grono osób woli znaleźć przyczynę bólu i ją wyeliminować. Dlatego tak modne i pożądane stały się wizyty u fizjoterapeutów, a nowe gabinety fizjoterapeutyczne powstają bardzo szybko.

Jak zatem wyróżnić się na rynku? Co zrobić, aby stać się konkurencyjnym i zapełnić swój kalendarz na kilka tygodni w przód? Jak zmaksymalizować przychód i jednocześnie cieszyć się opinią eksperta? Wypróbuj innowacyjną metodę relaksacji, jaką jest łagodna komora hiperbaryczna! 

Czym są komory hiperbaryczne i na czym polega sesja w  łagodnej komorze hiperbarycznej?

Łagodne komory hiperbaryczne to szczelnie zamykane urządzenie, w którym przeprowadza się sesje łagodnej tlenoterapii przy podwyższonym ciśnieniu. 

Na czym polega sesja?

Klient zostaje dokładnie poinstruowany o tym, czego może się spodziewać podczas trwania sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej. Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących tego, o czym warto wspomnieć przed rozpoczęciem zabiegu, zerknij na nasz tekst Jak przygotować klienta do sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej?

Co dzieje się dalej?

  • Klient wchodzi do komory hiperbarycznej, odpowiednio ubrany i wyposażony w krótkofalówkę, aby mieć stały kontakt z osobą odpowiedzialną za obsługę.
  • Następnie komora jest szczelnie zamykana i rozpoczyna się kompresja, a więc stopniowy wzrost ciśnienia w komorze — na tym etapie można odczuwać dyskomfort zbliżony do tego, podczas startu samolotem. Po osiągnięciu właściwego ciśnienia, dolegliwości znikają.
  • Ostatnie 10-15 minut sesji to uwalnianie ciśnienia, czyli rozprężanie lub dekompresja.
  • W momencie, gdy komora osiągnie ciśnienie równe atmosferycznemu, można opuścić komorę.

Jak to działa?

W standardowych warunkach, mamy do czynienia z ciśnieniem atmosferycznym, które wynosi do 1 ATA. Komory OMNIOXY są w stanie wytwarzać środowisko o ciśnieniu 1,3-1,5 ATA, co znacząco wpływa na lepsze wchłanianie tlenu, niż w standardowych warunkach. Dzięki temu w płynach ustrojowych płynie nawet 6-krotnie więcej tlenu niż w zwykłych warunkach. To powoduje, że z biegiem czasu, komórki ciała stopniowo zaczynają nasycać się tlenem i uruchamiane zostają naturalne mechanizmy odnowy we wszystkich tkankach człowieka.

Wzmożona replikacja zdrowych komórek to nie wszystko, dochodzi także do regulacji biochemicznej wszystkich układów ciała, a organizm osiąga zdrową harmonię i zdolność obrony immunologicznej. Sesje w komorze hiperbarycznej to szybka regeneracja, więcej energii i lepsze samopoczucie.

Dla kogo przeznaczone są komory hiperbaryczne?

Inwestycja w łagodne komory hiperbaryczne to szansa na dotarcie do innej grupy docelowej niż ta, która najczęściej odwiedza Twój gabinet fizjoterapeutyczny. Dzięki temu zwiększysz dochody, a także zapracujesz sobie na miano specjalisty, który dysponuje szerokim wachlarzem usług. Kto może korzystać z łagodnych sesji hiperbarycznych?

Sportowcy

Aby móc przekraczać własne granice, niezwykle ważne jest odpowiednie dotlenienie organizmu. Dzięki temu zwiększa się ogólna wydolność organizmu, a klient wolniej się męczy. Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna może przyspieszyć procesy regeneracyjne, a także zahamować nadprodukcję kwasu mlekowego w mięśniach, przez co “zakwasy” nie są tak dotkliwe. Co więcej, sportowcy, którzy regularnie korzystają z łagodnych komór hiperbarycznych, odnotowują wzmożone uczucie relaksu ich nadwyrężonego ciała, a także poprawę kondycji.

Osoby starsze

Sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej pomagają zwiększyć rozpuszczalność tlenu w organizmie i tym samym wspierają układ krążenia. Osoby starsze, które regularnie korzystają z łagodnej tlenoterapii, zauważyły poprawę samopoczucia i mniejsze uczucie zmęczenia. Łagodna hiperbaria to nieinwazyjna metoda wspierająca naturalne procesy odnowy organizmu, która pozwala zachować młody wygląd i witalność na długie lata.

Osoby wykonujące pracę biurową.

Praca biurowa sprawia, że pracownicy przez wiele godzin znajdują się w jednej pozycji, przez co często nadwyrężone w ten sposób mięśnie prowadzą do bolesnych przykurczów. Regularne sesje łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej pomagają się odprężyć i zminimalizować powstały ból. W efekcie pracownik biurowy odczuwa mniejsze zmęczenie, poprawę samopoczucia, a przez to większą wydolność i gotowość do podejmowania działań.

Osoby narażone na stres.

Stresująca praca, trudna sytuacja w domu czy ważny egzamin powodują, że poziom odczuwanego stresu diametralnie wzrasta, co przekłada się na ogólne samopoczucie. Zmęczenie, irytacja czy problemy ze snem, to tylko nieliczne problemy, które powoduje stres. Sesje w łagodnej komorze hiperbarycznej pozwolą się odprężyć i zrelaksować. Dodatkowo, podczas sesji możliwe jest wykonywanie jogi, czy medytacji. Takie działania pomogą obniżyć poziom stresu i sprawią, że klient poczuje się wypoczęty i pełny sił.

Łagodna komora hiperbaryczna, a gabinet fizjoterapeuty — czy to można połączyć? 

Czy łagodna komora hiperbaryczna może mieć coś wspólnego z zabiegami fizjoterapeutycznymi? Okazuje się, że tak! Wielu cenionych fizjoterapeutów, którzy zdecydowali się na zakup łagodnej komory hiperbarycznej do swojego gabinetu fizjoterapeutycznego, uważa to za świetną inwestycję. Połączenie zabiegów manualnych z sesjami łagodnej tlenoterapii to holistyczne podejście, które lepiej, sprawniej i szybciej pozwala klientom uporać się ze swoimi dolegliwościami. Jak wspomina Spina, czyli Jakub Wójcik, pomysłodawca i współwłaściciel Baru Tlenowego Szyna & Spina: “Komora hiperbaryczna w połączeniu z pracą gabinetową daje o wiele większe efekty niż sama praca w gabinecie.” 
Zobaczcie całą rozmowę ze Spiną na temat jego Baru Tlenowego i tego, jak łagodne komory hiperbaryczne sprawdzają się w jego biznesie.

Co łagodna komora hiperbaryczna przyniesie dla Twojego biznesu?

Zastanawiasz się, jakie korzyści łagodna komora hiperbaryczna może przynieść Twojemu gabinetowi fizjoterapeutycznemu? 

  • wyróżnisz się na tle konkurencji,
  • zaczniesz działać kompleksowo i całościowo (holistyczne podejście do dolegliwości Twoich klientów),
  • masz szansę zwiększyć przychód gabinetu,
  • uzupełnisz prowadzone terapie manualne,
  • możesz trafić do zupełnie nowych klientów (nowe grupy docelowa).

Jak zdobyć komorę?

  • wejdź na naszą stronę internetową www.omnioxy.com
  • wypełnij formularz,
  • nasi handlowcy skontaktują się z Tobą i przeprowadzą rozmowę, na podstawie której dobiorą komorę, która spełni potrzeby Twoje i Twoich klientów.

Co zyskujesz współpracując z OMNIOXY?

  • wysokiej jakości łagodne komory hiperbaryczne, zaprojektowane z dbałością o każdy detal,
  • wyspecjalizowane wsparcie serwisowe (3 ekipy), które jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości dostarczania usług,
  • regularne przeglądy o szerokim spektrum diagnostyki, które zapewniają właściwe działanie urządzenia,
  • przeszkolenie z obsługi dla całego zespołu,
  • pełną gwarancję i szybki serwis,
  • wsparcie marketingowe.

Masz pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy:

info@omnioxy.com

www.omnioxy.com

+48 58 743 21 22

To już wszystko